Monday, March 27, 2023
HomeWomenیکی از اعضای حزب صلح و دموکراسی، دخترش را به ضرب ۹...

یکی از اعضای حزب صلح و دموکراسی، دخترش را به ضرب ۹ گلوله کشت

Author

Date

Category

 مسلم فرات از اعضای رهبری کمیته حزب صلح و دمکراسی (ب د پ) در شهرک کادیرلی از توابع عثمانیه در ترکیه روز گذشته دختر ۲۰ ساله خود به نام آمنه را به ضرب ۹ گلوله کشت.

ناصر سینا، روزنامه نگار کرد ضمن تایید خبر فوق گفت: آمنه قبل از قتل برای ازدواج با یک پسر ترک از خانه گریخته بود. او ۴ روز پس از فرار به خانه باز می گردد و هنگام صرف غذا با پدر ۵۱ ساله اش، مشاجره لفظی پیدا می کند. پدر آمنه به وی می گوید آبروی مرا برده ای. مسلم فرات سپس با یک سلاح بدون مجوز ۹ گلوله به سمت آمنه شلیک می کند و وی را می کشد.

این روزنامه نگار کرد افزود: حزب صلح و دموکراسی (ب د پ) به شدت این قتل را محکوم کرده و خواهان اشد مجازات برای قاتل شده است. 
وی در پایان اظهار داشت: قاتل توسط پلیس ترکیه بازداشت شده است و طبق قوانین ترکیه مجازات سنگینی در انتظار وی خواهد بود.

مسعود مناف، دیگر روزنامه نگار کرد نیز در همین رابطه گفت: کمیته زنان حزب صلح و دمکراسی (ب.د.پ) بیانیه شدیدالحنی در واکنش به این قتل صادر کرده و گفته «ما که پرچمدار مبارزه با مردسالاری و دفاع از حقوق زنان هستیم، چنین ذهنیتی را خصوصا اگر کسی از میان ما باشد به هیچ وجه قبول نکرده و دنبال قضیه را خواهیم گرفت.» کمیته زنان ب.د.پ همچنین گفته است «هرکجا باشد، هرکه باشد و در هر سمتی، علیه زنان خشونت روا دارد، زنان کرد را در مقابل خود خواهد یافت.»
این روزنامه نگار کرد همچنین اضافه کرد: خبر قتل، خبر بیانیه کمیته زنان ب.د.پ و خبر چند تجمع کوچک اعتراضی در همین رابطه بلافاصله در آژانس خبری دجله منتشر شد. از آنجا که این آژانس نقش سرویس دهی به همه رسانه های کردی باکوور (کردستان ترکیه) را ایفا می کند از روزنامه گوندم و اوزگور پولیتیکا گرفته تا آژانس ژنها، آژانسهای محلی کردی و ترکی، خبر را منتشر کردند.
وی درپایان سخنانش گفت: متاسفانه قوانین حامی مردان هستند و این مرد در نهایت پس از سه چهار سال تحمل زندان آزاد می شود.

گفتنی است؛ حزب صلح و دمکراسی (ب.د.پ) در سال ۲۰۰٨ میلادی به رهبری صلاح الدین دمیرتاش و گلتن کشاناک تاسیس شد. این حزب مخالف برخورد مسلحانه با دولت ترکیه و خواهان مشارکت مسالمت آمیز در قدرت است. ب.د.پ هم اکنون ۲۹ نماینده در پارلمان ترکیه دارد که ۹ نفر از آنها زن هستند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent posts

Recent comments