Monday, March 27, 2023
HomeHuman rightsبازداشت استاد حسن دمیرچی در تبریز

بازداشت استاد حسن دمیرچی در تبریز

Author

Date

Category

 

صبح امروز برابر با سیزدهم آبان ماه، استاد حسن دمیرچی، استاد موسیقی آذربایجانی در منزل مسکونی خود در تبریز، توسط مامورین بازداشت و به محل نامعلومی اعزام شده است.

 

احتمالا این دستگیری، به لحاظ اجرای حکم محکومیت شش ماه حبس تعزیری مشارلیه،است.

پیش تر، شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز،استاد حسن دمیرچی (محمد حسن هرگلی) را به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود. حمید باقر پور، رییس شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز، مستنداتی همچون شرکت در جلسات قومی در داخل و خارج کشور، جمع آوری کمکهای مردمی بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح!برگزاری کلاس آموزش موسیقی بون داشتن مجوز و تدریس به صورت مخفیانه،ارتباط با عناصر قومی تجزیه طلب داخل و خارج از کشور، دیدار دسته جمعی با زندانیان آزاد شده ی قومی با هدف تمجید از فعایت آنها در راستای افکار تجزیه طلبی را، مبنای صدور حکم خود عنوان کرده بود.

پرونده در نتیجه ی اعتراض به حکم مذکور، به دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی ارسال شده بود ولی حکم صادره عینا توسط دادگاه تجدیدنظر،تایید شده بود.

لازم به ذکر است استاد حسن دمیرچی، بارها به دلیل فعالیت های مدنی در راستای احقاق حقوق ملی به اتهامات واهی مشابه دستگیر و محاکمه شده است. همچنین در سال هشتاد و پنج نیز در جریان اعتراض مردم آذربایجان به کاریکاتور موهن منتشره در روزنامه ی ایران دستگیر و به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

نقی محمودی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent posts

Recent comments