Saturday, January 28, 2023
HomeOpinionsجایگاه سیاسی خودمان را دریابیم

جایگاه سیاسی خودمان را دریابیم

Author

Date

Category

آذربایجان اوشاقلاری : آقای احمد باقری ترک مطلبی در صفحه فیس بوک خود منتشر نموده اند و از قول آقای جنتی نوشته اند: در ایران خیلی ها به من توهین می کنند و من نمی دانم دلیل این اهانتها چیست.

آقای باقری در ادامه این خبر آورده اند که: من می گویم حتی آذربایجانیان نیز به طور کلی از ملاها خوششان نمی آید. ملا یعنی شیطان و اهریمن.

موضوعی که برای اینجانب بسیار اهمیت داشت این بود که آیا چنین شیوه ای می تواند در شأن و وقار و جایگاه یک انسان حقیقی که اتفاقاً داعیه دار سیاسی بودن نیز هست، باشد؟ در همین ارتباط چند موضوع به ذهنم خطور کرد که بد ندیدم آن را به اطلاع دوستانم برسانم:

1-      آیا ایشان حق دارند به صرف این که از کسی خوششان نمی آید، وی را مورد توهین و اهانت قرار دهند؟

2-      آیا ایشان حق دارند حکم کلی صادر نمایند و از طرف کل مردم آذربایجان چنین اهانتی را به زبان آورند؟

3-      اگر قرار باشد ملا را با اهریمن و شیطان در یک صف قرار بدهیم و حکم کلی صادر نماییم که همه ملاها شیطان و اهریمن هستند پس تکلیف روحانیان حرکت ملی آذربایجان چه می شود؟ آیا آنها هم شیطان و اهریمن هستند؟

4-      اکثر فعالان پا به سن گذاشته ما دارای تحصیلات پایه ای حوزوی هستند آیا آنها را هم باید شیطان و اهریمن خطاب نمود؟

من نخواستم نام کسی را در اینجا مطرح نمایم تا به کسی توهینی نشود . بهتر است که بیاییم و به اندیشه و باور مردم خودمان احترام بگذاریم. هر کسی دنبال کار خودش برود و از زاویه ای که مهارت و تخصص دارد به مردم و فرهنگ آذربایجان خدمت کند.

aidin.urumlu@gmail.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent posts

Recent comments